Ракетки та набори для тенісу

Ракетки та набори для тенісу
Як вибрати ракетку для настільного тенісу

    Пінг-понг або настільний теніс - це динамічна і захоплююча настільна гра, яка може доставити масу задоволення гравцям. Через відносно компактного розміру столу для пінг-понгу і мінімальної кількості необхідного обладнання, настільним тенісом можна насолоджуватися практично де завгодно, від місцевого спортивного клубу або бару до власного гаража. Але щоб ваша гра була по-справжньому комфортною, потрібно купити правильний набір ракеток для настільного тенісу. Давайте розглянемо основні моменти, які допоможуть вам вибрати кращу ракетку для пінг-понгу, яка буде відповідати саме вашому стилю гри.

Характеристики ракеток для настільного тенісу

На жаль, єдиної класифікації, яку б підтримували всі виробники ракеток для настільного тенісу, немає. Кожен з них по-своєму відображає характеристики: хтось використовує числа, хтось слова або шкалу, а можна зустріти і зоряний рейтинг. Але не залежно від того, як саме буде позначена характеристика ракетки, важливо розуміти за якими параметрами їх розрізняють.


Перш за все, тенісні ракетки діляться на три табори за рівнем майстерності гравців:

  • для початківців;
  • для гравців середнього рівня;
  • і для професійних або просунутих гравців.


На виробі це може маркуватися або словами, або кількістю зірок:

  • 1 зірка - це знаряддя для початківців тенісистів; ракетка знаходиться в середньому діапазоні швидкостей і володіє хорошим контролем м'яча;
  • 2-3 зірки - для інтенсивної практики та відпрацювання основних прийомів гри;
  • 4,5 і більше зірок - це вже професійна категорія ракеток.

Друге, з чим потрібно визначитися при виборі відповідної моделі тенісного знаряддя, це якісь характеристики роботи з м'ячем важливі для вас:

  • швидкість (впливає на відскік кульки);
  • обертання (наскільки сильно можна підкрутити або підрізати куля в контратаці);
  • контроль м'яча (скільки зусиль потрібно докласти, щоб управляти кулькою).

    Для початківців важливим параметром буде хороший контроль, а значить, і керованість м'яча. Якщо ви вже просунулися в грі, то вам цікавіше буде грати ракетками з високою швидкістю і обертанням кульки.


    Також існують різні стилі гри: оборонні, всебічні або наступальні. Наприклад, особливість захисного стилю полягає в тому, що гравець грає помірно і просто чекає, поки його опонент пропустить м'яч. Гравець з універсальним стилем проводить збалансовану гру щодо нападу і захисту. Але є і любителі агресивної поведінки, при яких гравець використовує важкі топ-спини, накати, підрізування або петльові удари, щоб виграти очко при першій можливості. У класифікації ракеток є і такий параметр, як стиль гри:

  • універсальний (ALL);
  • атакуючий (OFF);
  • захисний (DEF).

Розмір ракетки для настільного тенісу

За правилами ракетка для настільного тенісу може мати будь-які розміри, форму або вага, головне, щоб її підстава була жорстким і складалося, як мінімум з 85% натурального дерева. Найчастіше можна зустріти ракетки шириною близько 15 см і 25 см в довжину, включаючи ручку.


    На сайті нашого інтернет-магазину «GSI-SPORT» ви знайдете широкий вибір професійних ракеток і аматорських наборів для настільного тенісу від світових брендів Donic, Joola, Butterfly, DHS, Cornilleau або GIANT DRAGON по самим оптимальними цінами.

Конструкція виробу

Ракетка для настільного тенісу складається з трьох компонентів:

  • основи;
  • ручки;
  • і каучукових накладок.

    Дерев'яна підстава тенісної ракетки, як правило, виготовляється з декількох шарів шпону. Кількість шарів деревини має велике значення: тенісисти з нападаючим стилем гри воліють більшу кількість шарів, а захисники - зовсім навпаки. Шари можуть доповнюватися титановими або карбоновими волокнами, щоб зробити ракетку більш твердою і швидкою. Але, як писалося вище, більша частина підстави виконується з дерева.

    Вага клинка також є важливим фактором: більш легкі вироби вагою до 77 грамів найчастіше купують гравці, які ведуть рішучу і швидку гру і мають тенденцію грати близько до поверхні столу, в той час як важкі підстави дозволяють створити велику силу і обертання.



На рівну і плоску поверхню підстави приклеюються спеціальні накладки для тенісних ракеток, які можуть бути двох типів:

  • пупирчатая гума або каучукова крихта - одношарове покриття з натурального або синтетичного матеріалу, з рівномірно розміщеними горбками (10-30 шішічек на квадратний сантиметр). Причому пухирці можуть бути спрямовані, як всередину, так і назовні;
  • і бутербродна конструкція - пористий каучук (іноді званий «губкою»), з ще одним зовнішнім шаром з сітчастого еластомеру. Товщина і щільність шару гуми впливає на швидкість м'яча: більш товста губка дає більше швидкості (тому що м'яч відскакує швидше), а більш тонка губка - більше контролю (кульку повільніше підстрибує, даючи вам більше часу для реакції).


Також зверніть увагу, що ручка у ракетки для настільного тенісу також може мати різну форму захоплення:

  • прямі - популярні у захисників;
  • увігнуті - більш безпечні в руці, але захоплення важче; така форма захоплення ідеально підходить для дітей;
  • конічні ручки відмінно підходять для початківців гравців, яким потрібно зрозуміти, що для них важливіше - надійне або гнучке зчеплення;
  • анатомічні ручки повторюють форму людської руки, тому їх дуже зручно тримати і використовувати. Підходять всім без винятку: і для атакуючих гравців і новачків.

    Від типу рукоятки залежить зручність, ступінь навантаження на кисть і динамічність помахів під час гри. Найпоширеніші типи рукояток - це пряма, розкльошена і анатомічна. Також рукоятки бувають типу японське перо і китайське перо, але вони використовуються в основному в азіатських країнах. Пряма рукоятка дозволяє в будь-який момент перевертати ракетку. Нерідко гравці настільного тенісу вибирають анатомічну рукоятку для своїх ракеток. Вони дуже зручно лежать в руці.


    Швидше - не завжди означає краще

    • захисні ракетки самі повільні;
    • універсальні вироби мають середню швидкість і обертання;
    • а обладнання для наступального стилю володіє більшою швидкістю і обертанням.

    Ви можете використовувати цю класифікацію в якості керівництва для вибору обладнання, яке відповідає вашому стилю гри. Однак це не означає, що це єдине правило.


    Наприклад, агресивний гравець може захотіти з'єднати дуже швидку, дуже круту гуму з клинком середньої швидкості. І багато гравців світового рівня використовують таку комбінацію. Іншим прикладом може бути захисник, який, при наявності можливості, також захоче атакувати, і тому буде доречно, мати під рукою швидкий клинок і гуму.


    Швидше - не обов'язково краще. Якщо ви купите занадто швидкі набори для настільного тенісу, ви не зможете впевнено контролювати м'яч без належних навичок. Досвідчені гравці можуть самі генерувати багато енергії, тому їм не потрібно особливо швидке обладнання. Швидка гума на повільному або середньому підставі - універсальний вибір, як для початківців, так і для просунутих гравців.

    Вибираючи ракетку для настільного тенісу, гравець в першу чергу повинен покладатися на свої відчуття. Вона повинна комфортно розміщуватися в руці. Якщо немає відчуття комфорту, то слід продовжити пошук "своєї" ракетки.


    Новачкові-любителю може бути важко зорієнтуватися в різноманітті ракеток для настільного тенісу, але наші менеджери завжди готові дати професійну консультацію при виборі спортивного інвентарю, а також допомогти оформити замовлення з доставкою в Київ, Харків, Дніпро, Львів, Кривий Ріг, Ужгород і будь-який інший місто України. Ми працюємо по всій Україні і завжди оперативно виконуємо свою роботу.


    Набір для настільного тенісу Atemi Exclusive (1 рак+2 м 3*)
    Країна-виробник товару: ЕстоніяТип: Набiр
    2
    3115 грн.
    Ракетка для настільного тенісу Atemi Hobby (C -конічна)
    Форма ручки: КонічнаТовщина накладки: 1 мм Країна-виробник товару: ЕстоніяТип: Ракетка
    3
    210 грн.
    Показано з 1 по 2 із 2 (1 сторінок)