М'ячі для настільного тенісу

 М'ячі для настільного тенісу

М'ячі (кульки) для настільного тенісу

Не важливо, чи є ви професійним гравцем в настільний теніс або тільки починаєте розуміти ази цієї захоплюючої гри, вам потрібно чітко знати, як правильно вибрати м'ячик для пінг-понгу. Адже від цього багато в чому буде залежати розвиток вашої майстерності та якість майбутніх турнірів.


Сьогодні в спортивних магазинах пропонується дуже великий асортимент м'ячів для настільного тенісу, від класичних 40-міліметрових м'ячів з гладкими і рівними поверхнями, до схвалених ITTF і USATT м'ячів з міцною конструкцією для швидких подач. І якщо ви вже стикалися з темою тенісних м'ячиків, то, швидше за все, знаєте, що виробники їх класифікують за кількістю зірок:

 • 1 зірку мають м'ячики для новачків;
 • 2 зірки - для більш просунутих тренувань;
 • 3 зірки - це вже професійні турнірні м'ячі;
 • 4 і більше зірок - зустрічаються рідко, такі вироби мають найвищий рейтинг і саме відмінна якість.

Але давайте трохи заглибимося в тему, щоб зрозуміти, за якими параметрами присвоюються зірки.

Що впливає на якість тенісної кульки


Зміни в конструкції м'яча дозволяють гравцям будь-якого рівня знайти варіанти, які найкраще відповідають їх навичкам. Всі стандартні кульки для пінг-понгу випускаються з діаметром 40 мм, але видима різниця між ними криється в товщині оболонки. Незважаючи на те, що всі тенісні м'ячі мають хорошу якість, авторитетні виробники приділяють особливу увагу правильної балансуванню і тонкощам конструкції своїх виробів.


Матеріал м'яча

Колись давно, коли настільний теніс тільки зароджувався, м'яч для пінг-понгу робили зі звичайної гуми, яку щільно покривали тканиною. Звичайно, це було не кращим рішенням для точних подач і рухів в грі, тому з розвитком технологій гуму замінили целулоїдом. А незабаром і цей матеріал замінили: з 1 липня 2014 року всі заходи з настільного тенісу під егідою ITTF, включаючи чемпіонати світу, стали проводити з використанням пластикових полістирольних кульок. Офіційний колір м'яча TT - білий або помаранчевий.


Переваги пластикових куль

Пластикові кульки можна відрізнити від целулоїдних, навіть по звуку. Однак найважливішим відмінністю двох матеріалів полягає в різної твердості виробів: поверхня пластикового м'яча буде жорсткішою, а це значить, що і виробництво обертання такого виробу сильно зменшується.


У грі пластиковий кульку відскакує вище целулоїдного аналога, летить швидше і гравцеві складніше створювати обертання. Спеціально розроблені композитні поліматеріалов мають відмінну міцністю і вважаються більш безпечними, як для домашніх розваг, так і для ігор на спортивних майданчиках.


З 2017 року виробники почали використовувати новий тип пластика, який позначається абревіатурою АБС (акрилонітрил-бутадієн-стирол). Такі вироби пропонують поліпшену безшовну округлість, правильний відскік і довговічність.

Стандартні вимоги

У правилах настільного тенісу обумовлено, що гра повинна проводитися кулькою з такими параметрами:

 • вага виробу: 2,7 грама;
 • діаметр 40 мм;
 • м'яч повинен мати 3 зірки і підстрибувати на відстань 24-26 см при падінні з висоти 30,5 см.

Як обрати кращу кульку для пінг-понгу

Існують різні типи м'ячів для пінг-понгу, і, якщо ви новачок, то правильніше почати з тренувальних м'ячів, що мають 1-2 зірки:

 • по-перше, вам не доведеться витрачати багато грошей на інвентар, який потрібно ще навчитися використовувати;
 • а по-друге, ви на власному досвіді відчуєте різницю м'ячів різного рівня, коли будете купувати нові моделі в міру поліпшення вашої гри.

Можна дати два універсальних ради, як перед покупкою перевірити м'ячик:

 1. Візуальний огляд допоможе визначити чи є на виробі видимий шов, якщо так, то перед вами продукт не найвищої якості.
 2. І друге, що варто перевірити, - це рівень твердості: натисніть на кульку пальцем і переконайтеся, чи має він достатній запас опору. На 3-зірковий куля ви зможете сміливо натиснути, і м'яч не прогнеться.

Ціна м'яча залежить від матеріалу, з якого він виготовлений, і від бренду, під яким його випустили. Професійні м'ячі проходять контроль якості на кожному етапі виробництва, вони відповідають усім заявленим стандартам, тому і вартість їх вище тренувальних куль.


Як можна збільшити термін служби кульки

Запам'ятайте три речі, які не люблять тенісні м'ячі:
 • потрапляння прямих сонячних променів;
 • надлишкове тепло / вологу;
 • і механічні пошкодження.

Як тільки кулька потрапила за межі столу, як можна швидше його підійміть, щоб ви самі або ваші вболівальники не змогла на нього випадково наступити. А також придбайте спеціальний захисний кейс для зручного і безпечного зберігання всіх своїх атрибутів для тенісу. Так на них не буде потрапляти сонце, вони не будуть піддаватися впливу вологи або холоду, і зберігатися будуть завжди в одному місці. Кульки хорошої якості прослужать довго, якщо за ними правильно доглядати.

А якщо захочете додати настрій і додаткові емоції до свого щоденного навчання основним навичкам поводження з м'ячем, то погляньте на наші яскраві різнокольорові пропозиції від ТМ Joola. Ви можете знайти набори м'ячів для настільного тенісу, що складаються з 3, 6, 10, 12, 120 або навіть 144 елементів. У нас є все що потрібно для ваших успішних тренувань!

У даній категорії немає товарів.